Ana Sayfa
Hakkımızda
Salonumuz
Aktiviteler
Üyelik Formu
İletişim

Çalışma Saatleri
Hafta İçi 09.00 - 23.00
Cumartesi 09.00 - 20.00
Pazar 12.00 - 17.00
FITNESS

çorlu vücut geliştirme

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmak"tır. Birçok egzersize dayalı bir spordur.
Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün spor dallarında fitness’ta kullanılan egzersizler yer alır. Çünkü her spor dalında vücutta ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fitness egzersizleridir.
Bu spor, belirli kalıp ve hedefleri olmadığından, her yaşta yapılabilir. Örneğin 15 yaşında ya da 65 yaşında bu spora başlayabilirsiniz.
Fitness’ın vücut geliştirmeden iki farkı bulunur: Sadece gelişmek için değil, aynı zamanda sağlık için yapılır. Ayrıca bir fitness antrenmanında kardiyovasküler çalışma (koşmak, pedal çevirmek gibi sizi nefes nefese bırakacak, kalori harcatan ve zindelik sağlayıcı egzersizler) ağırlık çalışması ile birlikte yapılır. Bu nedenle kaslar fazla büyümez, sadece sıkılaşır ve estetik bir görünüm alır.

Fitness'a hangi durumlarda ihtiyacımız vardır?
- Kilo alıyorsak,
- Göbeğimiz çıkmaya başlamışsa,
- Spor yapmıyorsak,
- Çabuk hastalıklara yakalanıyorsak,
- Sigara ve alkol tüketiyorsak,
- Devamlı fast food ve yağlı ürünlerle besleniyorsak,
- Stresli bir iş hayatımız varsa, fitness'a ihtiyacınız var demektir.

Yaşam kalitenizi artırırken aynı zamanda fit, zinde ve genç bir görünüme de sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey; Fitlife Sports & Health Club’a gelmektir.